≡≡ MENU

HLAVNÍ MENU

ICUK – Inovace – inspirace – byznys v Ústeckém kraji (březen 21)

ICUK byl pověřen přípravou grantových schémat pro malé a střední podniky v Operačním programu Spravedlivé transformace. Poslední dobou Vás tedy až možná přespříliš spamujeme výzvami k poskytnutí Vašich podnětů. Prosím, nebuďte k tomu hluší, je vždy lepší moci věci ovlivňovat. Je v našem společném zájmu, aby byla podpora smysluplná. Proberme to spolu.

Pavel Kováč, manažer pro spolupráci s firmami, ICUK

 

#ICUK stručně

ICUK provedl předběžné šetření mezi malými a středními podniky v Ústeckém kraji, aby získal podněty mezi potenciálními žadateli do chystaného Operačního programu Spravedlivá transformace. V tomto operačním programu by mohlo být už od poloviny příštího roku alokováno až několik miliard pro podporu a rozvoj těchto podniků.

Vítězem soutěže EY Podnikatel roku 2020 Ústeckého kraje se stal Martin Hausenblas ze společnosti Malfini, která je jedním z nejvýznamnějších výrobců a dovozců reklamního textilu ve střední Evropě. Vítězství v Ústeckém kraji získal již potřetí.

Ústecký kraj se jako první region v ČR zapojil do evropského partnerství tzv. „Hydrogen Valleys“ tj. „vodíková údolí“, které podporuje rozvoj inovačních vodíkových ekosystémů. Stal se tak oficiálně 24. února prvním regionem v naší republice, který do této platformy vstoupil.

Na podporu nízkoemisních technologií půjdou nově řádově stovky miliard korun. Největší zájem je o dotace do solárních elektráren. Letos se podnikatelům v obnovitelné energetice otvírají nové možnosti se stamiliardami korun z českých rozpočtů i Evropské unie. Největším motorem obnovitelné energetiky se od letoška až do roku 2030 stane Modernizační fond.

V ČR vznikne nový investiční fond zaměřený především na spin-off společnosti  v oblasti přírodních věd, medicíny a biotechnologií postavené na základě celosvětově unikátních technologií vyvinutých na akademických pracovištích v rámci ČR i dalších států EU. Fond podpoří jejich vznik a rozvoj v příštích 5 letech více než 1 miliardou Kč.

Technologická agentura České republiky (TA ČR) vyhlásila 10. března 2021 čtvrtou veřejnou soutěž ve výzkumu a experimentálním vývoji v Programu MPO na podporu průmyslového výzkumu a experimentálního vývoje TREND. Předmětem této veřejné soutěže je výběr návrhů projektů průmyslového výzkumu a experimentálního vývoje podporovaných z veřejných prostředků TA ČR.

 

#Made In Ústí Region

TOMÁŠ RIESE /VIRGIN GRIP/: OPUSTIL JSEM ZLATOU KLEC V GLOBÁLNÍ FIRMĚ KVŮLI SRDCOVÉMU PODNIKÁNÍ…

…jenže do půlroku přišel covid a museli zavřít. Tomáš Riese a jeho firma VirginGrip to ale nevzdali – zaktivizovali své distributory po světě a dodávali tam, kde to šlo, a vedle lezeckých chytů začali vyrábět dětské stěny a dopadové matrace. Jak se žije a podniká v Tisé a o životních naschválech i bojích v prvním díle ICUK Podcastu #Nový start.

#ICUK pořádá

VÝZKUMNÉ ORGANIZACE JAKO ZDROJ INOVACÍ PRO FIRMY

13. 4. 2021, 8.30-10.00 /ONLINE/

Na webináři pro zavedené firmy vás naučíme myslet tak trochu “out of the box” a hledat kompetence mimo firmu. Zaměříme se na spolupráci s výzkumnými organizacemi a univerzitami, které pro firmy představují obrovský zdroj inovací. Seznámíme vás s příklady, které fungují, a odnesete si checklist pro spolupráci s výzkumnými organizacemi – tedy praktické tipy, jak navázat úspěšnou spolupráci. Účast zdarma na registraci.

 

REGION V TRANSFORMACI

9. 4. 2021, 8.30-10.00 /ONLINE/

Nejspíše jste si už všimli, že jsme v průběhu března realizovali průzkum pro připravovaný Operační program Spravedlivé transformace. Průzkumem to u nás nekončí. Rádi bychom se s vámi virtuálně potkali a v detailu prodiskutovali vaše podněty i celkový rámec programu. Vznik grantových schémat budeme moci ovlivnit, a proto je chceme co nejvíce přizpůsobit aktuálním potřebám malých a středních firem. Na online setkání je třeba se registrovat.

 

#ICUK programy

rozjeďte nový byznys / akcelerujte s námi

program pro akceleraci firem

40 hodin s expertem dle vašeho výběru zdarma

Inovace a růst v zavedených firmách

 

Copyright © 2021 Okresní hospodářská komora Ústí nad Labem