≡≡ MENU

HLAVNÍ MENU

ICUK – Newsletter Byznys – inovace – inspirace v Ústeckém kraji

Odkaz na aktuální ICUK – Newsletter: ZDE

#ICUK stručně 

K pátku 30. dubna končí Výzva k předkládání návrhů strategických projektů v rámci připravovaného Operačního programu Spravedlivá transformace. Cílem programu  je podpořit Ústecký, Karlovarský a Moravskoslezský kraj, které se z důvodu procesu transformace na klimaticky neutrální ekonomiku potýkají se závažnými socioekonomickými problémy.

Odborníci z několika fakult Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem ve spolupráci s ICUK, MMR a Národní sítí MAS se zaměřili na téma chytrého venkova a zpracovali publikaci Koncept Chytrého venkova, která reaguje na existující problémy, trendy a rozvojové příležitosti pro venkovské obce.

Letošní Expo se uskuteční v Dubaji. Česko by na Expu mělo představit mj. solární výrobu vody ze vzduchu, tzv. technologii S.A.W.E.R, která tvoří jádro expozice. Největší verze technologie dokáže vyrobit až 800 litrů vody denně a bude sloužit k zavlažování zeleně kolem pavilonu.
Do roku 2030 by v Evropě mělo vzniknout šest velkých továren produkujících baterie do elektromobilů. Jedna z nich by měla být postavena i v Česku. Celková investice všech zapojených stran by činila asi padesát miliard korun a umožnila by vznik řádově dvou tisíc pracovních míst. Byla by to u nás jedna z největších investic z posledních let.
Projekt s názvem Strategická inteligence pro výzkum a inovace (STRATIN+), který bude realizován do konce roku 2024, zásadně pomůže k přípravě, tvorbě, implementaci a vyhodnocování výzkumné a inovační politiky ČR. Celkové náklady na jeho implementaci dosáhnou výše 92 mil. Kč.
V rámci projektu Technologické inkubace CzechInvest podpoří více než 300 startupů ze sedmi klíčových technologických oblastí, každý bude moci získat podporu až pět milionů korun. Projekt cílí hlavně na podporu technologických startupů. ICUK usiluje o lokalizaci jednoho z hubů technologické inkubace také v Ústí nad Labem, a sice v oblastech chytré mobility a udržitelnosti a ekologie.

#Made In Ústí Region

 

#ICUK pořádá

ONLINE
12. 5. 2021 OD 8.30 DO 10:00
#MADE IN ÚSTÍ REGION v PARDAM NANO4FIBERS

Koncept expertních tour po výrobních firmách v Ústeckém kraji #Made In Ústí Region se vrací. Místo zasedačky se potkáme virtuálně. Jednatel společnosti PARDAM NANO4FIBERS Jan Buk přiblíží případ, jak z produkce 5000 ks nanovlákenných respirátorů měsíčně navýšit výrobu na aktuálních 1,8 mil. ks/měsíc, ve videu vás rovněž provede výrobou a bude připraven zodpovědět vaše dotazy. Akce proběhne online, je třeba se předem registrovat.
#ICUK programy
program pro akceleraci firem
40 hodin s expertem dle vašeho výběru zdarma
Copyright © 2021 Okresní hospodářská komora Ústí nad Labem