≡≡ MENU

HLAVNÍ MENU

ICUK – webinář „Patentovat a chránit“ 02. 03. 2021 + „Miliardy v programu pro firmy z ÚK ve Fondu spravedlivé transformace“

Patentovat a chránit
(o ochraně průmyslového vlastnictví pro MSP)

02. 03. 2021 od 08:30 do 10:00 – ONLINE (MS Teams)

Dobrý nápad je potřeba ochránit. Jenže čím, za co a jak? To zodpoví náš webinář.

Dozvíte se, proč je potřebné chránit Vaše inovace, co je to služba IP scan, jak duševní vlastnictví spravovat, a jaké jsou k dispozici dotace na registraci ochranných známek, průmyslových vzorů a patentů pro malé a střední podniky. Webinářem provede Ing. Martina Kotyková, Ph.D., z Úřadu průmyslového vlastnictví. Na bezplatný webinář je třeba se registrovat, teprve po registraci Vám pošleme odkaz pro účast. Více info o programu je zde.

+

Fond spravedlivé transformace nabídne malým a středním firmám v Ústeckém kraji finance na další rozvoj

Až několik miliard korun chce během šesti let rozdělit malým a středním podnikům Ústecký kraj prostřednictvím Operačního programu Spravedlivé transformace. Žádat budou moci firmy se sídlem v regionu, přičemž první výzvy se očekávají od poloviny roku 2022.

Finance z programu by měly ve firmách směřovat na rozvojové projekty spojené s průmyslem 4.0, digitalizací, zaváděním pokročilých technologií apod. Přesnější specifikace se ještě řeší. Už nyní si ale můžete plánovat a promýšlet projekty. A uvítáme i Vaše podněty, které určitě budeme diskutovat. Sledujte náš web, přineseme detailnější informace.

Copyright © 2021 Okresní hospodářská komora Ústí nad Labem