≡≡ MENU

HLAVNÍ MENU

Newsletter HK ČR: Komora odsuzuje ruskou agresi. Pomoc budou potřebovat i firmy

Hospodářská komora jasně odsoudila vpád ruských ozbrojených sil na ukrajinské území, který je v rozporu s mezinárodním právem a projevem nebezpečné agrese ohrožující bezpečnost Evropy i celého světa. Komora vyjadřuje jednoznačnou podporu ukrajinským občanům i firmám.

Prezident Hospodářské komory v tomto týdnu v souvislosti s ukrajinskou krizí oslovil dopisem předsedu vlády Petra Fialu s doporučeními pro další postup z pohledu ukrajinských zaměstnanců v ČR (podrobně ZDE). Držitelé krátkodobých víz by měli mít možnost získat dlouhodobá víza na území ČR bez nutnosti návratu na Ukrajinu, stejně tak Komora podporuje snadnější slučování rodin a rychlejší vyřizování víz pro pracovníky z dalších států.

Hospodářská komora má k dispozici metodiku ministerstva práce a sociálních věcí pro případ, kdy ukrajinský zaměstnanec obdrží povolávací rozkaz a rozhodne se odjet do vlasti. Postupy naleznete na webu ZDE.

S ohledem na aktuální situaci na Ukrajině byla veškerá vízová agenda na GK ve Lvově a na ZÚ v Kyjevě přerušena.

Příchozí žádosti, podané na Hospodářskou komoru ČR i další regionální komory, zůstanou evidovány a připraveny na následné zařazení do Programu kvalifikovaný zaměstnanec. V současné době však nebudou žádosti zasílány na příslušná ministerstva. 

Aktuální informace k ukrajinské krizi ZDE
Copyright © 2022 Okresní hospodářská komora Ústí nad Labem