≡≡ MENU

HLAVNÍ MENU

Newsletter HK ČR: Vláda uvolní restrikce, podpora podnikatelů

Vážení,

níže naleznete odkaz na newsletter KOMORA+.

ZDE: NEWSLETTER HK ČR

Vláda schválila plán rozvolňování proticovidových opatření. Od 3. května kabinet počítá s otevřením kadeřnictví a dalších služeb péče o tělo. Zákazníci se budou prokazovat negativním covidovým testem, popř. očkováním. Vláda předpokládá, že 3. května zpřístupní všechny obchody. Podmínkou je, že za týden nebude přibývat více než 100 nových případů covidu-19 na 100 tis. obyvatel.

Nejvyšší správní soud zrušil opatření ministerstva zdravotnictví, podle kterého zůstaly obchody, restaurace a další zařízení uzavřené i po konci nouzového stavu. Důvodem je vážná procesní vada, opatření nebylo vydáno s předchozím souhlasem vlády. Kabinet následně opatření upravil. Podle Hospodářské komory je tato si situace znepokojující, protože podkopává důvěru firem i veřejnosti ve smysluplnost mimořádných opatření. Více ZDE

Ministerstvo průmyslu a obchodu začalo 19. dubna přijímat žádosti do nového plošného kompenzačního programu COVID – Nepokryté náklady. O dotaci mohou podnikatelé žádat prostřednictvím informačního systému AIS MPO, který znají z dřívějších programů, a to do 19. července. Program je alternativou kompenzace COVID – 2021, v níž příjem žádostí začal 12. dubna.

Data k současným možnostem přeshraničního pohybu a podmínky cestování do evropských zemí naleznete ZDE.

Copyright © 2021 Okresní hospodářská komora Ústí nad Labem