≡≡ MENU

HLAVNÍ MENU

Ústecký kraj nabídne tři nové dotační možnosti pro podnikatele – podrobně Vám je představíme na semináři 14. 11. 2023. Přijďte se zeptat na to co Vás zajímá! (KAPACITA SEMINÁŘE BYLA NAPLNĚNA! DĚKUJEME ZA VÁŠ ZÁJEM.)

KAPACITA SEMINÁŘE BYLA NAPLNĚNA! DĚKUJEME ZA VÁŠ ZÁJEM.

Zastupitelstvo Ústeckého kraje schválilo 30.11.2023 možnost využití tří voucherů z Operačního programu Spravedlivá transformace 2021-2027. Podnikatelé Ústeckého kraje budou moci žádat o Voucher pro rozvoj podnikání, Inovační voucher a Digitální voucher. Vouchery nejsou standardními poukázkami, ale jde o speciální dotační programy 100 % hrazené z prostředků Evropské Unie určené na úhradu nákladů spojených s podporovanými aktivitami. O dotace bude možné žádat od 15. ledna 2024 do 30. září 2024.

Voucher pro rozvoj podnikání je určen na podporu vzniku nových nebo rozvoj stávajících podnikatelských záměrů a podnikatelských aktivit. Předmětem podpory jsou především výdaje na zahájení nebo rozšíření výroby nebo poskytovaných služeb a zlepšení fungování malých a středních podniků. Na program je celkově vyčleněno 100 186 915 korun. 
Cílem inovačního voucheru je podpořit inovační potenciál malých a středních podniků. Podpora je zaměřena především na vývoj, testování a tvorbu nových produktů a zlepšování funkčnosti stávajících produktů a pořízení výrobních zařízení související s inovovaným produktem. Podporovanou aktivitou je také nákup služeb, které žadatel potřebuje pro své inovační aktivity. Zároveň lze podpořit i tvorbu účelových pracovních míst v oblasti inovací. Na tento typ voucheru je alokováno 20 000 000 korun. 
Digitální voucher je zaměřen na aktivity spojené s digitální transformací malých a středních podniků. Podpora zahrnuje především pořízení digitálních technologií a služeb nebo automatizaci procesů. Celkový objem finančních prostředků na dotační program činí 20 000 000 korun. 

Přijďte se seznámit s pravidly čerpání těchto dotací, vč. toho jak připravit žádost o dotaci. Navíc, Vás seznámíme i s dalšími aktuálními možnostmi dotací pro podnikatele (viz Operační program Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost, Nová zelená úsporám).

TERMÍN: úterý 14. 11. 2023 od 9:00 hod. do 13:00 hod.

MÍSTO: Inovační centrum Ústeckého kraje, místnost: Work Space (Velká hradební 2800/54, Ústí nad Labem-centrum)

Na Vaše otázky Vám odpoví experti programu z Krajského úřadu Ústeckého kraje, Inovačního centra Ústeckého Kraje a Hospodářské komory. Přijďte se zeptat na to, co Vás zajímá a využít tuto unikátní příležitost k podpoře Vašeho podnikání.

Podrobnosti k programu semináře najdete v přiložené pozvánce POZVANKA_UL_OK.

Vzhledem k omezenému počtu míst je nutné v případě Vašeho zájmu provést rezervaci v na info@ohk-ul.cz . Prosím, neváhejte očekáváme velký zájem z řad široké podnikatelské veřejnosti. 

 

Copyright © 2023 Okresní hospodářská komora Ústí nad Labem